Kuchnie narodowe innych krajów są nam wszystkim znane głównie dzięki jednej lub kilku potrawom. Na przykład kuchnia włoska jest nam znana dzięki pizzy i makaronom, a kuchnia francuska dzięki rogalikom. Ale co wiemy o kuchni japońskiej? Oczywiście to przede wszystkim sushi i rolle. To oni rozsławili japońską kuchnię i sprawili, że stała się ona mile widzianym gościem na milionach stołów na całym świecie. Ich kluczową cechą jest różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie danie odpowiadające jego gustowi. Eksperci zespołu KILOGRAMM SUSHI Jaworzno opowiadają o zaletach sushi i rolkach, a także doradzają, jakie sushi wybrać dla osób dbających o sylwetkę. Zaczynajmy!

Korzyści z sushi i rolki

Sushi i rolki mogą mieć różną wielkość i dowolny kształt, ale główne składniki, z których są przygotowywane, pozostają te same. To ryż jako dodatek, surowa, solona lub suszona ryba (tuńczyk, łosoś, węgorz lub łosoś) jako baza i wodorosty nori jako element wiążący. Sos sojowy i wasabi najlepiej sprawdzają się w roli sosu i przypraw do sushi.
Kolejną kluczową cechą sushi i rolli jest to, że mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Mówiąc o ich korzystnym wpływie na ludzki organizm, warto wspomnieć o wasabi. Wasabi to mielony japoński chrzan. Ten składnik jest uważany za najbardziej przydatny dla organizmu. Po pierwsze jest doskonałym środkiem antyseptycznym, a po drugie zapobiega pojawianiu się komórek nowotworowych.
Ogólnie rzecz biorąc, sushi, jak każdy produkt, nie spowoduje żadnych szkód, jeśli będzie spożywane z umiarem. Jeśli jesz je nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu, to korzyści płynące z sushi dla organizmu są oczywiste i ogólnie są bardzo przydatne dla poszczególnych narządów, ponieważ zawierają ogromną ilość witamin i minerałów. Na przykład surowa ryba zawiera witaminy z grupy B, kwasy omega i wiele przydatnych minerałów, takich jak fosfor i magnez, które mają pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i krążeniowy (wzmacnia żyły i tętnice, poprawia krążenie krwi), zapobiegają powstawaniu zakrzepów krwi i skleroza.
Umiarkowane spożywanie sushi jest szczególnie przydatne dla osób wykonujących czynności umysłowe, ponieważ niektóre składniki mają dobry wpływ na komórki mózgowe, poprawiają pamięć i wzrok, a także pozytywnie wpływają na zdolności motoryczne.

Kto jeszcze jest przydatny?

Również sushi, rolki, futomaki, hosomaki, uramaki i ogólnie kuchnia japońska są zalecane do spożycia przez osoby starsze, ponieważ zapobiegają demencji starczej i znacznie przedłużają życie. Istnieje opinia, że ​​dzięki swojej kuchni starsi Japończycy wyglądają znacznie młodziej.
Kolejnym głównym elementem sushi jest ryż. Nie bez powodu ryż jest tak często włączany do diet dla zdrowego odżywiania. Bardzo dobrze wpływa na pracę żołądka, jelit i ogólnie układu pokarmowego. Ponadto ryż dobrze zaspokaja głód. Wystarczy zjeść trochę ryżu, aby zaspokoić uczucie głodu, dlatego sushi można włączyć do diety osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Roladki wegańskie

Najlepszym wyborem dla osób dbających o swoją sylwetkę będą wegańskie rolls. Dzięki swojemu składowi doskonale nasycają organizm przydatnymi substancjami, jednocześnie absolutnie go nie obciążając i pozostawiając uczucie sytości na długi czas. W menu KILOGRAMM SUSHI PROJECT znajdziesz wegańskie rolls przygotowane według specjalnych receptur ze świeżych i ekologicznych produktów najwyższej jakości.

KILOGRAMM SUSHI PROJECT Jaworzno – smacznie, zdrowo, sycąco!