Turystyka medyczna. Czy warto wyjechać na leczenie na Ukrainę?

Nie jest tajemnicą, że nie każdy może sobie pozwolić na dobrą polisę ubezpieczeniową, która pokryłaby wszystkie możliwe problemy zdrowotne. Rozumiejąc ten problem, wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom skorzystanie z turystyki medycznej i poddanie się leczeniu w innym kraju.

Ale w ostatnich latach na rynku turystyki medycznej pojawiło się wiele innych krajów, które mogą wkrótce stać się godnymi konkurentami Czech pod względem ceny i jakości procedur medycznych, takich jak implanty stomatologiczne.

Jednym z takich krajów jest Ukraina.

Turystyka medyczna na Ukrainie rozwija się w dość szybkim tempie. Jeśli dziesięć lat temu śmieszne było nawet myślenie, że możemy konkurować z izraelskimi, niemieckimi czy amerykańskimi lekarzami, to dziś jest to rzeczywistość.

Co roku na Ukrainę przyjeżdżają tysiące obywateli zagranicznych; jeśli nie brać pod uwagę ostatnich dwóch lat, które były trudne z powodu koronowirusa, możemy mówić o ponad 65 tys. pacjentów rocznie.

Popularność Ukrainy w ostatnim czasie wynika nie tyle z rozwoju naszej medycyny, od kilku lat nie odbiegamy od zaawansowanych technologii medycznych, ale bardziej z poprawy wizerunku naszego kraju w oczach społeczności światowej. Pacjenci z innych krajów zaczęli zdawać sobie sprawę, że jesteśmy krajem europejskim, o podobnych wartościach i mamy szereg zalet w porównaniu z takimi samymi krajami azjatyckimi, jak np. Turcja.

Jak często Polacy przyjeżdżają na Ukrainę? 

UAmedTOURS zajmuje się turystyką medyczną od pięciu lat. Średnio nasza firma świadczy usługi dla ponad 300 zagranicznych pacjentów rocznie. I tylko 5-10% z nich to obywatele amerykańscy. I tu należy rozumieć, że większość z nich to byli obywatele WNP, którzy kontynuują leczenie na Ukrainie, zdając sobie sprawę, że u nas koszty leczenia są kilkakrotnie tańsze.

mapa popularnych ukraińsko-polskich przejść granicznych

Aby poznać listę usług firmy, wystarczy wejść na stronę uamedtours.pl i skorzystać z formularza oddzwonienia. Specjaliści dostawcy usług turystyki medycznej chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i opowiedzą o korzyściach płynących z leczenia na Ukrainie.